Hikayemiz

Hikayemiz

Kömür Alevinden Tıkır Tıkır Sisteme

Bu, Kırşehir-Kaman-Hacılı Köyü’nde dünyaya gelen Doğan Aslan’ın ilk alevi yaktığı anlamlı bir hikayedir.

Aslanlar Grup’un temelleri, 1970 yılında kömür ticareti ile atılmaya başlandı.   Kömür satışı ve nakliyesi yapılarak ticaretin hayatına ilk adım atıldı. Yıl 1978’de   oto yedek parça da eklendi iş kollarının içerisine…

Emek emek, adım adım örülüyor idi Aslanlar’ın 50 yıla uzanacak varlığı. 1988 yılında Aslanlar Petrol, Petrol Ofisi Büro Bayisi olarak toptan akaryakıt satışına başladı. Türkiye’nin birçok kamu ve özel kurumuna hizmet sunma fırsatı yakalandı. Farklı olabilmek, sektöre yenilikler getirmek ve uzun yıllara dayanan şirket varlığı için önemli bir imkandı.

Aslanlar Petrol, ilk akaryakıt istasyonunu Eskişehir Yolu’nda 1992 yılında hizmete açtı. Burası, Aslanlar Ailesi’nin göz bebeğiydi ve Doğan Aslan’ın 22 yıllık mücadelesinin farklı bir şekle ve anlama bürünmesiydi.  İkinci kuşak da kendini  sürekli geleceğe ve ileride alacakları mesuliyetlerin ağırlığına hazırlıyordu. Babalarının 1992 yılına kadar olan mücadelesinin arkasındaki görünmez kahramanlar olan Hakan ASLAN ve Serkan ASLAN kardeşler, Doğan Aslan öncülüğünde yorulmadan, usanmadan ve büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyorlardı. Bu azimli çalışmalar sonucunda  Eskişehir Yolu Petrol Ofisi İstasyonu’nu takiben Keçiören, Eryaman, Boğaziçi ve Haymana olmak üzere bu akaryakıt istasyonlarını da bünyelerine katarak istasyon sayısını 5’e yükseltmeyi başardılar.

Dünyadaki ve Türkiye’deki teknolojik gelişmeleri yakından izleyen Aslanlar Grup, müşterilerine hızlı ve rahat alışveriş olanağı sağlayacak bir deneyim sunmak için Petrol Ofisi Automatic Taşıt Tanıma Sistemleri’nin Türkiye’ deki ilk dağıtıcılarından oldular.

Türkiye’nin en büyük akaryakıt dağıtım ve madeni yağ üretim firması olan Petrol Ofisi, akaryakıt istasyonu hizmetinde gösterdiği üstün performans üzerine Aslanlar Petrol’e Ankara ve Kırıkkale Petrol Ofisi Madeni Yağ Distribütörlüğü’nü verdi. Aslanlar Petrol, akaryakıt sektöründe elde ettiği başarıları başka alanlara da taşımak niyetindeydi. Böylece 2009 yılında madeni yağ sektörüne de farklı bir bakış açısıyla giriş yaptı.

Takvimler 2013 yılını gösterdiğinde Aslanlar Petrol, bambaşka bir alana odaklanmaya karar verdi. Farklı pişirme tekniklerine ve günlük tazeliğe odaklanan BIGBANG markasını kurdu. Hızlı teslim ve güleryüzlü hizmet anlayışını ilke edinen BIGBANG markasının bugün İstanbul ve Ankara’nın çeşitli yerlerinde birçok şubesi vardır.

"Eğitim, ferdin yaşama sanatını idrak edebilmesi için rehber olmalıdır" düsturuyla hareket eden Aslanlar, akaryakıt alanında bir okula dönüştü ve bu birikimlerini Petrol Ofisi’nin öncülüğünde diğer istasyonlara taşımak adına BİREBİR AKADEMİ’yi kurdu. Artık Aslanlar Grup, Petrol Ofisi onaylı bir okuldu; bilgi, tecrübe ve vizyonunu başka istasyonlara uyarlamaya başladı. 

Aslanlar Grup, inşaat alanında da farklı projelere imza attı. İlk istasyon inşaatından başlayarak, sahibi olduğu tüm istasyonların inşaatını üstlenen Aslanlar, Ankara’nın Öveçler Semti’nde toplam 14 dairelik 2 apartman inşaatını gerçekleştirdi. Aslanlar Grup, inşaat sektöründeki ilerleyişini Ankara Balgat Semti’ndeki 3 katlı iş merkezi ile devam ettirerek, 2011 yılında tamamlanan 2 blok 20 konuttan oluşan Kardore Evleri ile inşaat sektöründe birçok başarıya imza attı. Aslanlar Petrol, tecrübe kazandıkça yapılarındaki olmazsa olmaz sağlamlığın yanında, estetiği ve konforu ön plana çıkarttı. Aslanlar Petrol,  2014 yılında tamamladığı Eskişehir Yolu Mesa Koru Kavşağı’ndaki 7000 m² kapalı alana sahip modern iş merkezi projesi ile önemli bir kilometre taşını da gerçekleştirmiş oldu.

Aslanlar Petrol günümüzde, modern donanımlarla üretilmiş tanker araçları ve risk yönetimi konusunda  eğitimli kadrosu ile güvenli akaryakıt dağıtım ve taşımacılığı yapmaya devam etmektedir.

9’u satış temsilcisi, 16 kişilik tecrübeli madeni yağ satış ekibi, 7 adet satış destek aracı, 3 adet madeni yağ dağıtım aracı, 1 forkliftten oluşan araç parkuru, 2000 m² kapalı depo alanı ile Aslanlar Petrol, Petrol Ofisi Madeni Yağ Distribütör yarışmalarında her zaman ilk üçte yer almaktadır.

Yarım asırlık tecrübesini ‘kurumsal ve marka hafızasına’ kaydederek sağlam adımlarla ilerleyen Aslanlar Grup;  kurumiçi girişimciliği destekleyen, merkezine müşteri beklentilerini daha fazla yerleştiren, iç müşterisinin yani çalışanının sesini her daim dinleyen ve gözünü yurt dışında büyümeye odaklamış büyük bir ailedir. Aslanlar, Doğan Aslan’ın 1970’de attığı ilk adım gibi kararlı ve tutkulular ve  hangi sektörde faaliyet gösterirlerse göstersinler, inandıkları bir tek şey var:

"‘Tüm Enerjileriyle Müşterilerine Güç Katmaya Devam Etmek."